Тернопільський національний економічний університет
Кафедра міжнародної економіки
Навчально-науковий інститут міжнародних економічних відносин ім. Б.Д.Гаврилишина
kafedra.me@tneu.edu.ua
(0352) 47-50-50*11174
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!
Образ і місія України у новому світовому економічному порядку

Публікація в журналі «La Partie»  була остання серйозна постановка проблеми включення до системи міжнародних відносин великого народу, який нині нараховує 46 млн. тільки в межах самостійної держави. До останнього часу Україна нерідко ідентифікується як певна частина Росії, що досить вдало використовується останньою у веденні інформаційної війни.

МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА – НЕ ЛИШЕ ПРЕСТИЖНА, А Й ЗАТРЕБУВАНА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ

Активізація зовнішньоекономічних зв'язків України та її прагнення інтегруватися в світовий економічний простір потребують фахівців – міжнародників, які не лише мають теоретичні знання в області міжнародної економіки, митно-тарифного регулювання, інвестиційної діяльності, інтелектуальної власності, зовнішньоекономічної діяльності підприємств, а й практичні навики та уміння аналізувати, здійснювати бенчмаркінг, прогнозувати розвиток світового ринкового середовища, укладати зовнішньоекономічні контракти.

Ким себе бачать у майбутньому наші студенти

«Майбутнє виникло тоді, коли людина уперше відчула прагнення до кращого»

В. Борисов

 

Завершуючи навчання в університеті, кожен із студентів замислюється над питанням щодо своєї майбутньої професії, самореалізації – «ким я себе бачу в майбутньому», адже кожен має свої очікування, прагнення, цінності, пріоритети і уявлення. Це є досить цікавий етап у житті – новий, але разом із тим – відповідальний.

Молодь «поза грою»

Україна – великий щасливчик. Так можна було думати у 1991 році, коли Україні вдалося вирватися з вікових пут найбільшої і найжорстокішої тюрми народів, якою останні століття була й залишається невідомо ще наскільки Російська імперія. У минулому столітті вона знайшла собі й нове ім’я з благороднішою оболонкою – Російська Федерація. Щоправда, немає тих істориків, які віднайшли факти для підтвердження, коли народи, які проживають на території Росії, виявили волю на входження і створення федерації.

Україна – найбільша невдаха в Європі з 2014 року.

Культурне збагачення студентів кафедри міжнародної економіки

«Життя, як п’єса в театрі: важливо не те, скільки воно триває, а наскільки добре зігране»

Л. А. Сенека

Мотивація – ключ до успіху.

Мотивація є ключовим фактором успішності як у навчанні у школі чи ВНЗ, так і у подальшій професійній діяльності. Слово «мотивація» викликає в уяві багато пов'язаних з нею понять,  зокрема  «ентузіазм», «позитивний настрій», «бажання», та «наснага».

Чи знаєте Ви, що… ?

А чи знаєте Ви, що німецька мова є найбільш розповсюдженою мовою ЄС? Так, адже 24% жителів ЄС є носіями цієї мови. Окрім цього, у країнах-нових членах ЄС (тих, що вступили туди після 2004 року) вона є другою іноземною після англійської за частотою вивчення у школі.

МУЛЬТИКУЛЬТУРНА ДРУЖБА :)

   Під мультикультуралізмом потрібно розуміти явище суспільного життя, яке полягає в співіснуванні у рамках одного суспільства багатьох культур [1], тобто, співіснування в єдиному просторі різноманітних культурних утворень, що спостерігається на фоні процесів глобалізації, комунікації та взаємообміну. Мультикультурність є чи не найголовнішою ознакою сьогоднішнього світу [2] і має місце в найрізноманітніших сферах нашого життя.

КУРАТОР – це …

Посередній  учитель розповідає,

Хороший учитель пояснює,

Кращий учитель демонструє,

Великий учитель надихає

Сучасна євроінтеграційна політика висуває ряд величезних вимог до молодого фахівця, який виходить на глобальний ринок праці. У процесі підготовки конкурентоспроможних фахівців висуваються нові вимоги до організації виховної роботи у вузі. Однією з необхідних складових у цьому питанні виступає інститут кураторства.

Образ і місія України у новому світовому економічному порядку
 
      Досліджуючи місце України в системі формування нового світового економічного порядку, доцільно виокремити публікації, які висвітлюють розвиток локальних цивілізацій, які прийнято назвати «відтіненими». Йдеться про такі народи, що довгий час існували в рамках певних культур і, незважаючи на це, зберегли свою національну ідентичність і свою специфіку як  homo economicus. Вони по-своєму сприймають, оцінюють і приймають рішення у сфері економіки, маючи відповідні реакції у господарській діяльності.
Як здобути спеціальність економіста-міжнародника?


Нинішня осінь – остання шкільна осінь для тих, хто навчається в одинадцятому класі. Саме зараз вирішується завдання куди піти навчатися після отримання атестату зрілості?

Роздумує випускник. Радять батьки. Радять вчителі. Радять друзі. Запрошують навчальні заклади. Проте, приймає рішення випускник.

Леся Колінець: Проект бюджету м.Тернополя 2015 –  деякі акценти

Нарешті оприлюднено  проект бюджету м.Тернополя на 2015р. Безумовно – це найголовніший документ міста на рік.

Спробую розкрити деякі аспекти бюджету.

Спочатку про доходи. Так, доходи міського бюджету передбачені у сумі 1 066 081,0 тис. грн., в тому числі доходи загального фонду  міського бюджету 1 028 137,7 тис. грн., доходи спеціального фонду міського  бюджету 37 943,3 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку 9 500,0 тис. грн.

Л.Колінець: Які інвестиційні проекти потрібні місту?

Дуже хочеться, щоб наш Тернопіль розвивався, щоб у тернополян підвищилися зарплати, щоб ми стали дійсно процвітаючим європейським містом.

Але що для цього потрібно і що робиться владою?
 

Декларується владою дуже багато. Зокрема, у Програмі економічного та соціального розвитку  м. Тернополя на 2014 рік було поставлено амбітну мету: розвиток соціально-економічного та інвестиційного потенціалу міста як основної передумови забезпечення економічного зростання та підвищення добробуту населення. Пріоритети: «Тернопіль – комфортне для життя та дозвілля європейське місто», «Тернопіль – місто фестивалів» і т.д.

З соціально-економічним розвитком все зрозуміло – прогресу нема –

Євген САВЕЛЬЄВ: Світовий порядок після Путіна і Росії

Йде 70-ий рік після створення Організації Об’єднаних Націй і завершення Другої світової війни. За цей час жодна країна не наважувалася змінити порядок, що був ініційований державами-переможницями і прийнятий міжнародним співтовариством. Щоправда, за цей час відбулася ще одна світова війна – Холодна. Ініціатором її був Радянський Союз, що відгородився від цивілізованого світу, політично підпорядкував собі країни, на території яких залишалася Радянська Армія, намагався експортувати комунізм на всю земну кулю, особливо постколоніальним країнам.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Колектив кафедр...
Image Detail
Савельєв Є.В.
Image Detail
Фото
Image Detail

Програма двох дипломів

Унікальна можливість! Навчаючись на спеціальності «Міжнародна економіка» Ви можете одержати диплом Вроцлавського економічного університету (Республіка Польща)!

Контактна інформація

(0352) 47-50-50*11174
Кафедра міжнародної економіки

Навчально-науковий інститут міжнародних економічних відносин ім.Б.Д.Гаврилишина

Тернопільського національного економічного університету
46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11 (кім. 1201, І-ий корпус)