Тернопільський національний економічний університет
Кафедра міжнародної економіки
Навчально-науковий інститут міжнародних економічних відносин ім. Б.Д.Гаврилишина
kafedra.me@tneu.edu.ua
(0352) 47-50-50*11174
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!
Л.Колінець: Які інвестиційні проекти потрібні місту?

Дуже хочеться, щоб наш Тернопіль розвивався, щоб у тернополян підвищилися зарплати, щоб ми стали дійсно процвітаючим європейським містом.

Але що для цього потрібно і що робиться владою?
 

Декларується владою дуже багато. Зокрема, у Програмі економічного та соціального розвитку  м. Тернополя на 2014 рік було поставлено амбітну мету: розвиток соціально-економічного та інвестиційного потенціалу міста як основної передумови забезпечення економічного зростання та підвищення добробуту населення. Пріоритети: «Тернопіль – комфортне для життя та дозвілля європейське місто», «Тернопіль – місто фестивалів» і т.д.

З соціально-економічним розвитком все зрозуміло – прогресу нема –


заробітна плата є найнижчою в Україні, бізнес ледве виживає, зростає безробіття, ростуть ціни.


Інвестиційний потенціал – над його створенням вже давно ніхто ґрунтовно не працював. Час від часу на огляд тернополян виносять так звані конкурси інвестиційних проектів для забудови окремих ділянок. Як правило, ділянки вже надані комунальним підприємствам, тобто надані безкоштовно – не продані на аукціоні. Далі проводиться так званий конкурс, заключається  інвестиційна угода на нікому невідому суму (пряма втрата бюджету). Чомусь інвестиційними пріоритетами міста останнім часом є будівництво торгових приміщень, автозаправок, невеликих закладів громадського харчування.
 

Виникає запитання: де реальні інвестиційні проекти, направлені на розвиток виробництва? Чому не виділяються ділянки з цільовим призначення побудови заводу, виробничих цехів? Де обіцяне відновлення аеропорту, будівництво логістичних центрів?  Виробництво необхідно розвивати, а не знищувати архітектуру міста.
 

Останнім  таким кричущим конкурсом інвестиційних проектів є конкурс на забудову майдану Перемоги – єдиної зеленої території в околиці. Зараз ця територія неохайна: неприбрана, оточена рекламними щитами. Складається враження, що це робиться навмисно, щоб применшити значимість місця. Планують там розмістити заклад швидкого харчування – про це заявили відкрито. Невже цей заклад є стратегічним в цьому місці? Мабуть ні! Поруч з десяток найрізноманітніших закладів харчування.
 

Це місце – майдан Перемоги - своєрідний символ, який стає ще актуальнішим зараз, в час війни. Його не можна знищувати за жодних обставин. Місце потрібно прибрати, забрати рекламні щити, зробити красивим.
 

Шановні тернополяни! Лише в наших з вами руках можливість  зупинення знищення краси нашого міста. Не дамо перетворити Тернопіль на місто МАФів, забудованих парків та знищених дитячих майданчиків!

 


Блог на сайті газети "20 хвилин"

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Колектив кафедр...
Image Detail
Савельєв Є.В.
Image Detail
Фото
Image Detail

Програма двох дипломів

Унікальна можливість! Навчаючись на спеціальності «Міжнародна економіка» Ви можете одержати диплом Вроцлавського економічного університету (Республіка Польща)!

Контактна інформація

(0352) 47-50-50*11174
Кафедра міжнародної економіки

Навчально-науковий інститут міжнародних економічних відносин ім.Б.Д.Гаврилишина

Тернопільського національного економічного університету
46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11 (кім. 1201, І-ий корпус)