Тернопільський національний економічний університет
Кафедра міжнародної економіки
Навчально-науковий інститут міжнародних економічних відносин ім. Б.Д.Гаврилишина
kafedra.me@tneu.edu.ua
(0352) 47-50-50*11174
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!
Як здобути спеціальність економіста-міжнародника?


Нинішня осінь – остання шкільна осінь для тих, хто навчається в одинадцятому класі. Саме зараз вирішується завдання куди піти навчатися після отримання атестату зрілості?

Роздумує випускник. Радять батьки. Радять вчителі. Радять друзі. Запрошують навчальні заклади. Проте, приймає рішення випускник.

У часи глобалізації збільшується потреба у фахівцях, що мають міжнародну підготовку. Водночас, зростає і кількість молодих людей, які прагнуть мати фах, що дозволяє масштабно діяти, вирішувати і жити.

Звертаючись до дівчат і хлопців, які мають нахил до міжнародної діяльності з економічним спрямуванням, мушу сказати, що у такому разі треба вибирати спеціальність «міжнародна економіка». Адже це єдина спеціальність, у рамках якої можна стати економістом, спеціалізуючись по світовому ринку.

Обираючи фах, треба знати, що нові терміни, які виражають особливості підготовки здобувачів вищої освіти. це «галузь знань», «спеціальність», «освітні програма».

Отже, для економістів-міжнародників встановлені такі параметри: галузь знань – «соціальні та поведінкові науки», спеціальність – «економіка», освітня програма – «міжнародна економіка». У рамках останньої наш Тернопільський національний економічний університет планує ввести два спеціальні блоки дисциплін професійної підготовки: «світова економіка і міжнародне економічне право» та «європейська інтеграція і німецька економіка (для українсько-німецької програми з Технічним університетом Дрездена»).

Хотілось би зауважити, що не треба плутати «міжнародну економіку» з іншими міжнародними, але не економічними спеціальностями, хоча у їхніх назвах є прислівник «економічний». Так, у переліку спеціальностей є спеціальність «міжнародні економічні відносини». Проте, вони не готують економістів. Сфера діяльності цих фахівців – дипломатія, а не бізнес.

Зрештою, порада відносно вступу на міжнародну економіку. У ТНЕУ вступ здійснюється за трьома сертифікатами ЗНО: з українська мови і література, історії і англійської мови. Це ті дисципліни, які більшість школярів інтенсивно готують.

Переконаний, що той, хто обере міжнародну економіку для майбутньої професійної діяльності, буде мати моральне і матеріальне задоволення у житті.

                                                                                                                                                                         Євген САВЕЛЬЄВ 

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Колектив кафедр...
Image Detail
Савельєв Є.В.
Image Detail
Фото
Image Detail

Програма двох дипломів

Унікальна можливість! Навчаючись на спеціальності «Міжнародна економіка» Ви можете одержати диплом Вроцлавського економічного університету (Республіка Польща)!

Контактна інформація

(0352) 47-50-50*11174
Кафедра міжнародної економіки

Навчально-науковий інститут міжнародних економічних відносин ім.Б.Д.Гаврилишина

Тернопільського національного економічного університету
46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11 (кім. 1201, І-ий корпус)