Тернопільський національний економічний університет
Кафедра міжнародної економіки
Навчально-науковий інститут міжнародних економічних відносин ім. Б.Д.Гаврилишина
kafedra.me@tneu.edu.ua
(0352) 47-50-50*11174
ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!
Образ і місія України у новому світовому економічному порядку
 
      Досліджуючи місце України в системі формування нового світового економічного порядку, доцільно виокремити публікації, які висвітлюють розвиток локальних цивілізацій, які прийнято назвати «відтіненими». Йдеться про такі народи, що довгий час існували в рамках певних культур і, незважаючи на це, зберегли свою національну ідентичність і свою специфіку як  homo economicus. Вони по-своєму сприймають, оцінюють і приймають рішення у сфері економіки, маючи відповідні реакції у господарській діяльності.

      До відтінених культур, певною мірою, можна віднести українську. З цих позицій заслуговує на повернення до наукового обігу публікація відомого французького політика, редактора впливового часопису «La Partie» та близького приятеля Наполеона III. Він подав у 1869 році петицію до французького сенату, що згодом була опублікована під назвою «15-ти мільйонний європейський народ, забутий в історії». Його тодішні оцінки зберігають до тепер свою актуальність: «У Європі існує нарід, забутий істориками – народ Русинів (lapeople Ruthene), 12,5 мільйонів якого перебувають під російським царем і 2,5 – під  Австро-Угорською монархією. Нарід цей такий же численний як нарід Еспанії, втричі більший за чехів і рівний за кількістю всім підданим корони св.Стефана. Цей нарід існує, має свою історію, відмінну від історії Польщі і ще більше відмінну від історії Московщини. Він має свої традиції, свою мову, окрему від московської й польської, має виразну індивідуальність, за яку бореться. Історія не повинна забути, що до Петра  I той народ, який ми нині називаємо рутенами, звався руським або русинами, і його земля звалася Руссю і Рутенією, а той народ, який ми нині звемо руським, звався москвичами, а їх землі Московією. В кінці минулого століття всі ми у Франції і Європі добре вміли відрізняти Русь від Московії».
 
      В останні два десятиліття сформувався образ України як самостійної держави. Дослідники відкидають помилкове твердження, яке формувалося у російському науковому і політичному середовищі про єдину ідентичність російського й українського етносів. Найсвіжіші оцінки української революції закордоном доходять висновку, що «Україна придала Європі сміливості, створила умови не для конфронтації з Москвою, а для виступу у ролі сильного рівноправного партнера. Мало? Pro domo sua: отримавши на цій фазі революції перемогу, українці багато зробили і для Польщі. У момент кризи з’ясувалося, важливу позицію займає Варшава в контексті європейської дипломатії на Сході. Втім, якщо згадати про помаранчеву революцію, так відбувається вдруге». Одночасно в останніх публікаціях аналізується взаємозв’язок політики РФ відносно України в аспектах світового порядку. Так, міністр іноземних справ і віце-канцлер ФРН у 1998-2005 роках Йошка Фішер у своїй статті «Український промах Європи» в газеті  Project Syndicate розвиває розуміння того, що політика Росії має за мету «перегляд стратегічного порядку в Європі, який встановився після закінчення холодної війни». (далі буде)
 
                                                                                                                             Віталіна КУРИЛЯК

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Колектив кафедр...
Image Detail
Савельєв Є.В.
Image Detail
Фото
Image Detail

Програма двох дипломів

Унікальна можливість! Навчаючись на спеціальності «Міжнародна економіка» Ви можете одержати диплом Вроцлавського економічного університету (Республіка Польща)!

Контактна інформація

(0352) 47-50-50*11174
Кафедра міжнародної економіки

Навчально-науковий інститут міжнародних економічних відносин ім.Б.Д.Гаврилишина

Тернопільського національного економічного університету
46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11 (кім. 1201, І-ий корпус)